Pitanje

Na koji način se mogu promijeniti članovi udruženja?

Skupština udruženja kao najviši organ je jedini nadležan za primanje i ukidanje članstva u udruženju.

Neophodno je da skupštinska odluka prati svako uključenje ili isključenje.

Potrebno je održati skupštinu na kojoj će biti donesene relevantne odluke, odnosno imenom i prezimenom odlukom ukinuti članstvo, te na isti način primiti druge članove. Odluka se arhivira u  internoj dokumentaciji i ne prijavljuje se registracijskom organu.

Napomena: Svi savjeti su isključivo informativne prirode. SMART Resursni centar CPCD ne snosi posljedice za eventualne odluke korisnika/ca koje bi slijedile iz upotrebe savjeta izloženih na našoj web stranici i drugim kanalima komuniciranja.

TREBATE SAVJET O RADU UDRUŽENJA?

SMART Resursni centar odgovara na Vaša pitanja o pravnom i finansijskom poslovanju, implementaciji projekata, odnosima s javnošću, preduzetničkim i ekonomskom aktivnostima.

Pitanje pošaljite na smart.rc@cpcd.ba

Da vidite pune odgovore morate biti član Resursnog Centra i prjavljeni sa svojim nalogom.

Postavite pitanje