ponedjeljak, 20. avgust 2018.

Poziv za podršku građanskim projektima i inicijativama

Fondacija tuzlanske zajednice je 30. jula uputila javni poziv za prijem projektnih aplikacija u okviru Fonda Volim Tuzlu, koji je usmjeren je na podršku inicijativama građana, udruženja i institucija sa područja Grada Tuzla.

KO MOŽE APLICIRATI?
-  nezavisne organizacije i udruženja sa područja Grada Tuzla;
-  nezavisne samoupravne institucije sa područja Grada Tuzla (biblioteke, obdaništa, umjetničke škole, itd);
-  neformalne grupe građana sa područja Grada Tuzla.

ROK ZA PRIJAVU
Poziv za prijem aplikacija otvoren je do 30. avgusta 2018. godine.

ŠTA PODRŽAVAMO?
- Inovativne projekte iz različitih područja društvenog života koji odgovaraju na potrebe lokalne zajednice i kojim se direktno unapređuju uslovi življenja u Tuzli.
- Donacije se izdaju u vrijednosti od 500,00 - 2.000,00 KM
- Podržavamo projekte koji traju od 1 mjesec do maksimalno 1 godinu
-Projekti promovišu građanski aktivizam i volonterizam i zasnovani su  na volonterskom angažmanu aplikanata
-Projekti su usmjereni prema poboljšanju uslova življenja u zajednici, tj. na konkretno rješavanje određenog problema ili zadovoljene određene potrebe u zajednici (više u kriterijima).

Preuzeto sa: www.fondacijatz.org