ponedjeljak, 11. decembar 2017.

Objavljen 1. poziv za prijedloge regionalnih projekata Fonda za Zapadni Balkan


Fond za Zapadni Balkan (WBF) je 15.11.2017. objavio prvi poziv za regionalne projekte.

Poziv će biti otvoren do 22.12.2017., uz ukupni budžet u iznosu od 230.000 eura, s time da maksimalni iznos po projektu ne prelazi 12.000 eura.

Pokretanje prvog poziva predstavlja važan korak u životnom toku WBF-a kao i za započinjanje provedbe njegovih glavnih ciljeva kao prijelomnog instrumenta za poboljšavanje regionalne saradnje u regiji Zapadnog Balkana i kontaktima između ljudi.

WBF održava informativne sesije u šest glavnih gradova regije s ciljem informisanja organizacija civilnog društva i drugih neprofitnih aktera o ciljevima i modalitetima apliciranja. Informativna sesija je održana u Sarajevu 4. decembra.

Više informacija dostupno je na web stranici:  http://westernbalkansfund.org/web/