četvrtak, 20. april 2017.

Grantovi za prekogranične priče - Reporters in the Field


Fondacija Robert Bosch poziva novinare iz Evrope da se prijave za učešće u programu “Reporters in the Field”.

Program je namijenjen za promociju novinarskih istraživačkih projekata širom Evrope i u sklopu njega bit će dodijeljeni grantovi od do 5.000 eura za međunarodne timove koji će raditi na prekograničnim pričama. Novinare koji dobiju priliku da učestvuju u programu, očekuje i profesionalno mentorstvo, kao i učešće na radionici u Berlinu.

Prijaviti se mogu timovi koji su sačinjeni od po bar jednog freelancera ili novinara zaposlenih u priznatim medijskim kućama, a dobrodošle su i osobe drugih profesija.

Krajnji rok za prijavu na konkurs je 1.5.2017.

Više informacija o uslovima prijave možete pronaći ovdje.

Info: http://bit.ly/2oOcwWQ