četvrtak, 14. decembar 2017.

Grantovi za akademske/profesionalne aktivnosti u inostranstvu


Univerzitet u Minesoti dodjeljuje Walter H. Judd International Graduate & Professional grantove studentima koji žele da studiraju, stažiraju ili sprovode projektna istraživanja u inostranstvu. Grantovi su namijenjeni studentima svih nacionalnosti koji trenutno pohađaju master studije na Univerzitetu u Minesoti.

OBLAST:

istraživanje, stažiranje, studije

OPIS:

Univerzitet dodjeljuje 15 Walter H. Judd International Graduate & Professional grantova kako bi podržao svoju kontinuiranu internacionalizaciju pružajući podršku studentima koji pohađaju magistarski i stručni program.

Primarni cilj programa je povećanje izloženosti drugim kulturama. Program posebno podstiče aplikacije studenata koji nikada nijesu putovali u inostranstvo.

Uspješni kandidati mogu tražiti do 2 500 dolara za podršku za putovanja, život i srodne akademske ili profesionalne troškove u inostranstvu. Grant takođe pokriva međunarodno zdravstveno osiguranje za sve učesnike tokom trajanja njihovog projekta u inostranstvu, a može se primijeniti od maja 2018. do aprila 2019. godine.

Projekti mogu da traju od tri nedjelje (21 dan u zemlji) do jedne godine. Ako primarni program traje manje od obaveznih 21 dan u zemlji, studenti moraju predložiti dodatni dvonedjeljno i samostalno organizovano akademsko iskustvo.

Dostupne su dvije vrste nagrada:

• nagrade za istraživanje koje podržavaju istraživanje na terenu, arhivsko istraživanje ili kolaborativno istraživanje i pisanje;
• nagrade za stažiranje / studiranje koje podržavaju stažiranje, studiranje jezika, studiranje u inostranstvu ili učestvovanje u razmjeni, grupni seminar, kliničko iskustvo ili praktičnu obuku.

USLOVI:

Pravo na prijavu ostvaruju studenti svih nacionalnosti koji trenutno pohađaju master studije na Univerzitetu u Minesoti i biće studenti Univerziteta najmanje jedan semestar nakon završetka projekta.

NAČIN PRIJAVE:

Prijave se podnose elektronskim putem preko onlajn prijavnog portala. Potrebno je uključiti sljedeću dokumentaciju i informacije:

• opis projekta;
• predlog projekta;
• biografska izjava;
• međunarodno iskustvo;
• postsekundarne institucija koje je kandidat pohađao;
• primljene stipendije i grantovi;
• budžet za projekat;
• postdiplomski/profesionalni transkripti sertifikata;
• pozivnica, odobrenja (ako je primjenjivo);
• kontakt informacije lica za dvije preporuke.

ROK ZA PRIJAVU:

9. februar 2018. godine

VIŠE INFORMACIJA

Univerzitet u Minesoti je javna istraživačka ustanova osnovana 1851. godine u Sjedinjenim Državama. Jedan je od najstarijih i vodećih istraživačkih univerziteta i član je Udruženja američkih univerziteta.

Detaljnije: Grantovi za akademske/profesionalne aktivnosti u inostranstvu

Info: http://bit.ly/2ys4vsl