13. mart 2019

Oglas za posao: Rukovodilac Odjeljenja za računovodstvo (m/ž)

Mikrokreditna fondacija SUNRISE

Kao jedna od vodećih mikrokreditnih fondacija u Bosni i Hercegovini, Mikrokreditna fondacija SUNRISE pruža priliku ambicioznim ljudima za rad u dinamičnom i stimulativnom okruženju u kojem se vrednuje i cijeni znanje, poštenje i talent.

S ciljem podrške razvoju i jačanju pozicije na tržištu Mikrokreditna fondacija SUNRISE raspisuje:

OGLAS ZA PRIJEM U RADNI ODNOS

Pozicija: Rukovodilac Odjeljenja za računovodstvo (m/ž)

Mjesto rada: Sarajevo

Opis posla

  • Organizira rad Odjeljenja u skladu sa zakonom i internim pravilima Poslodavca;
  • Obezbjeđuje pravovremeno, tačno i zakonito ispunjenje svih poslova i zadataka koji se obavljaju u Odjeljenju, u skladu sa internim normativnim aktima Poslodavca i pozitivnim zakonskim propisima;
  • Prati izmjene i dopune zakonske regulative, te u skladu s tim predlaže izmjene i dopune internih normativnih akata koji regulišu rad Odjeljenja;
  • Organizira vođenja cjelokupnog knjigovodstva i računovodstva Poslodavca;
  • Organizuje pripremu, i provjerava tačnost izvještaja koje od njega zatraži Upravni odbor, direktor ili pomoćnici direktora Poslodavca;
  • Priprema prijedloge pravilnika, odluka i drugih normativnih akata, kojima se regulišu pitanja računovodstva, materijalno-finansijskog poslovanja i sl.
  • Organizira uspostavljanje evidencije, održavanja i čuvanja sveukupne relevantne finansijske dokumentacije, u skladu sa pozitivnim zakonskim propisima i internim aktima Poslodavca;
  • Upravlja ljudskim resursima u Odjeljenju;
  • Predlaže i provodi plan edukacije zaposlenih u Odjeljenju.

Uslovi za obavljanje poslova

  • Najmanje 240 ECTS bodova / VSS ekonomskog smjera;
  • Najmanje 5 godina radnog iskustva na istim ili sličnim poslovima ili 2 godine radnog iskustva na rukovodećim radnim mjestima;
  • Posjedovanje licence za certificiranog računovođu;
  • Napredno poznavanje rada na računaru;
  • Odlično poznavanje finansijskih propisa i regulative iz ove oblasti;
  • Aktivno poznavanje engleskog jezika;
  • Vozačka dozvola (B kategorija).

Kompetencije i vještine

  • Poželjno radno iskustvo na rukovodećim radnim mjestima;
  • Izuzetne organizacijske sposobnosti;
  • Dobre komunikacijske vještine i spremnost na timski rad;
  • Visok nivo stručnih znanja i poznavanja propisa iz oblasti računovodstva i revizije;
  • Analitičnost, samostalnost i inicijativa u poslu;
  • Fleksibilnost u radu.

Oglas ostaje otvoren do popune pozicije uz napomenu da će prva evaluacija prijava biti izvršena 8 dana od dana objavljivanja oglasa.

Ukoliko želite postati dio uspješnog tima pošaljite Prijavu za posao i Motivacijsko pismo putem opcije "PRIJAVI SE NA OGLAS" sa naznakom «Oglas za prijem u radni odnos» ili na adresu:

MIKROKREDITNA FONDACIJA «SUNRISE» SARAJEVO

Ulica Zagrebačka br. 50

71 000 Sarajevo

ili popunite online formu koju možete naći na www.microsunrise.ba

Za više informacija možete nas kontaktirati putem besplatne infolinije 0800-30-565.

Lokacija: Sarajevo

Broj pozicija: 1

Datum objave: 06.03.2019.

Trajanje oglasa: 30 dana (ističe 05.04.2019.)

Preuzeto sa: www.posao.ba