četvrtak, 07. februar 2019.

Balkanska ruta kroz BiH: Zaglavljeni u procjepu EU


Tokom 2018. godine u Bosnu i Hercegovinu je ušlo više od 23.000 ljudi koji su napustili svoje domove i krenuli na put nadajući se da će doći do zemlje gdje će moći nastaviti svoj život. Neki od njih su krenuli prije nekoliko mjeseci, a neki su na putu godinama.

Aktivisti na terenu upoznali su, između ostalog, i 17-godišnjeg dječaka koji je na putu već osam godina sam. Krenuo je nakon što je izgubio cijelu porodicu u Pakistanu. Kada su ga aktivisti sreli u BIhaću u maju 2018., sanjao je da će jednom imati dom. Njegova priča, i mnogih sličnih njemu, o ljudima koji sanjaju o slobodi i miru, nisu dobile prostora u našim medijima. Za njega čini se, nažalost, nema prostora ni u BiH.

Ovo je samo jedna od tema koju ćete moći čuti u ponedjeljak 11. februara 2019. u 18:00h u Centru za kulturu Sarajevo (Jelićeva 1) gdje će Fondacija Heinrich Boell predstaviti nalaze izvještaja „Balkanska ruta kroz BiH: Ljudi zaglavljeni u procjepu EU“
uz prikazivanje dokumentarnog filma „Patka“ u produkciji Mediacentra Sarajevo.

Preuzeto sa: www.facebook.com